Vítězíme v Kolíně.

Ve třetím venkovním utkání v řadě se nám podařilo konečně urvat výhru. SLUNETA totiž dokázala utéci hrobníkovi z lopaty a po špatném prvním poločase zlepšila svou hru a otočila vývoj utkání v Kolíně.

Vstup do utkání jsme měli famózní a díky několika trojkám jsme se rychle ujali vedení 2:11. Jenomže domácí se nenechali odradit a ještě  do konce první čtvrtiny dokázali smazat náš náskok, a to hlavně díky Čížovi a exústeckému Igrutinovičovi. Po první desetiminutovce svítilo na tabuli skóre 21:22.

Na druhou čtvrtinu by naši hráči nejradši zapomněli. Vzpomínáte, jak jsme v předzápasových článcích psali o tom, jak se Tonda Pištěcký a spol. budou chtít soustředit hlavně na obranu? Tak to se v druhé čtvrtině vůbec nepovedlo. V útoku se přestalo dařit a srdnatě bojující Medvědi se chytili těžkými střelami a dostali se do laufu. V tu chvíli by přísnější měřítko na naší straně snesl jenom Svejcar, není tedy divu, že poločas skončil vedením domácích 57:43.

Asi si ani radši nebudeme představovat, co se dělo v šatně o přestávce, ale každopádně na hřiště přišlo vyměněné družstvo, odhodlané zvrátit vývoj utkání. A začali jsme u obrany, byť Igrutinovič dělal, co mohl, tak se nám podařilo Medvědy udržet na 18 bodech za třetí čtvrtinu. Naopak v útoku se ke Spencerovi přidal i Pavel Houška a s ubývajícím časem se náskok Kolína ztenčoval. Po třiceti minutách vedli domácí už jenom o pět bodů.

Rozhodující nástup zaznamenali naši hráči v polovině posledního dějství. Domácí Igrutinovič zvyšoval na 84:76 pro Kolín. Pak ale podržel svůj tým kapitán Pavel Houška košem s faulem a proměněnou šestkou, následoval další koš Houšky, pak se přidal i Svejcar a bodovou šňůru zakončil opět náš kapitán trojkou na 84:86. Kolínský Vukosavljeviš sice kontroval košem na vyrovnání, ale Pavel pokračoval v krasojízdě a dalšími dvěma koši zvyšoval na 86:90. To zbývalo odehrát 39 sekund. Domácí Číž pak trojkou zvedl diváky ze sedaček a bylo jasné, že utkání se rozhodne z čáry trestného hodu. Jako první se po taktickém faulu postavil na čáru Michal Šotnar a proměňuje pouze jednu šestku, při doskoku pak faulujeme a hra se tedy přesouvá na naši půlku a Martin Kolář má možnost dvou trestných hodů. Proměňuje však jenom jednu, následuje time-out, domácí posílají na trestné hody hrdinu dnešního zápasu Svejcara a ten ukazuje pevné nervy a zvyšuje na 90:93. Kolínu zbyl čas už jenom na dalekonosnou střelu, které nebyla úspěšná.

SLUNETA tak ukončila černou sérii a vybojovala důležitou výhru, která by ji mohla povzbudit před derby s Děčínem.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 90:93 (21:22 57:43 75:70)

Body domácí: Igrutinovic 31, Číž 25, Krefft 11, Vukosavljevič 8, Machač 7, Richardson 5, Kolář 3
Body hosté: Svejcar 30, Houška 19, Šotnar 15, Brown 8, David a Pecka po 7, Čampara 3, Fait a Bažant po 2
Trojky: 27/13 – 26/11
Trestné hody: 21/13 – 27/18
Doskoky: 38 - 27
Osobní chyby: 22 - 21